Künye

TDG 5., 6. maddeleri uyarınca sorumlu

TDG 5., 6. maddeleri uyarınca sorumlu

AstraZeneca GmbH Wedel, Tinsdaler Weg 183, 22880 Wedel, Almanya firmasıdır
Şirket müdürü: Henning Wrogemann
Ticaret sicili: Pinneberg Sulh Hukuk Mahkemesi ticaret sicil no. 5069
Vergi no: DE 143080460
Sorumlu denetim makamı, Schleswig-Holstein eyaleti Eyalet Sağlık ve İş Güvenliği Müdürlüğüdür.

Bilimsel içerik sorumlusu

 • Özel Doç. Dr. Med. Martin Lambert
 • Marc Burlon
 • Prof. Dr. Dipl. Psikiyatrist Thomas Bock
 • Daniel Schöttle
  (hepsinin çalışma alanı psikozlardır, Psikiyatri ve Psikoterapi Kliniği, Hamburg-Eppendorf Üniversite Kliniği, Martinistr. 52, 20246 Hamburg, Almanya)
 • Dr. Hans Joachim Meyer, Imke Meyer ve Angela Urban
  (hepsi psikoz hastalarının yakınları tarafından kurulan Hamburg Eyalet Birliğinde faaliyet göstermektedir)
 • Dört psikoz ve bipolar deneyimli kişi, Psikiyatri Deneyimlileri Eyalet Birliği ve “Irre menschlich Hamburg”, ayrıca Experienced-Involvement projesi üyeleridir

Psikos-bipolar.com sitesinin içeriklerine ve bunların hazırlanmasına deneyimli kişiler ve hasta yakınları da katılmıştır. Ancak işbirliği ancak zaman içinde trialog haline geldi, böylece bazı bölümler henüz birlikte gözden geçirilemedi. Bu bizim gelecekteki ortak görevimiz.

Bunun yanında, çok önemli konularda her üç bakış açısını da daha şeffaf hale getirmek için „Trialog“ bölümünü kullanmak istiyoruz.  Lütfen bu konuyla ilgili güncel gelişmeleri izleyiniz. Bunun yanında, 2009 yılında her üç gruba da (deneyimliler, hasta yakınları, profesyoneller) doğrudan sorular sorarak daha yaygın bir bilgi alışverişi sağlayabilmeyi umuyoruz.

Psikiyatri deneyimi olan kişiler, hasta yakınları, profesyoneller ve konuya ilgi duyan halktan insanlara içerik ve malzeme sunuyoruz. Psikos-bipolar.com seçeneği, ne profesyonellerin, ne de aile üyelerinin desteğinin yerini almalıdır, zaten alamaz da. Psikos-bipolar.com sitesiyle, tüm tarafların birbirlerini daha iyi tanımasına, birbirlerine daha fazla yaklaşmasına ve kişisel, çok yönlü ve esnek bir terapiye giden yolu daha çabuk bulmasına katkıda bulunmak istiyoruz.


Önümüzdeki aylar içerisinde Psikos-bipolar.com sitesinin geliştirilmesi hedefleniyor.  Bunun için hastalar, hasta yakınları ve profesyoneller birlikte çalışacaklar. Bize fikrinizi söyleyerek Psikos-bipolar.com sitesinin geliştirilmesine katkıda bulunabilirsiniz. Geri bildirimlerinizi lütfen website-psychose@uke.uni-hamburg.de adresine yapınız.

Yazı İşleri Koordinasyonu

 • Özel Doç. Dr. Med. Martin Lambert
 • Marc Burlon
 • Prof. Dr. Dipl. Psikiyatrist Thomas Bock
  (hepsinin çalışma alanı psikozlardır, Psikiyatri ve Psikoterapi Kliniği, Hamburg-Eppendorf Üniversite Kliniği, Martinistr. 52, 20246 Hamburg, Almanya)
  Tel.: +49 (40) 4 28 03 - 32 36
  Faks: +49 (40) 4 28 03 - 54 55
  İnternet (UKE Çalışma Alanı Psikozlar): www.uke.uni-hamburg.de

Grafik ve Teknik Uygulama

İşbirliği

AstraZeneca “www.psikos-bipolar.com” alanını kullanımımıza sundu ve ayrıca Psikos-bipolar.com sitesinin hayata geçirilmesini mali olarak destekledi. Buna dayanarak Psikos-bipolar.com sitesinin AstraZeneca firmasının desteği olmadan gerçekleştirilemeyeceğini söyleyebiliriz. Bunun için kendilerine teşekkür ediyoruz. Psikos-bipolar.com sitesinin içeriği, yalnızca künyede “Bilimsel İçerik Sorumlusu” altında adı geçen çalışanlar tarafından hazırlandı; buna uygun olarak AstraZeneca ile Psikos-bipolar.com sitesinin içerikleri ile ilgili işbirliği yapılmadı.

 

Kullanılan Malzemeler

Bu web sitesi hazırlanırken aşağıdaki malzemeler kullanıldı: Trialog ile ilgili mavi “Farklı olmak normaldir – Psikozların Anlaşılması ve Tedavisi” broşürü (info@irremenschlich.de adresinden sipariş verilebilir) ve Psychiatrieverlag ve Balance – Buch- und Medienverlag’ın, aralarında Thomas Bock’un “Achterbahn der Gefühle”, “Basiswissen – Psychosen”, “StimmerReich” kitaplarının ve Andreas Koesler’in “Bipolare Störungen” (www.psychiatrie.de adresinden sipariş verilebilir) kitabının da bulunduğu birçok kitabı.  Ayrıca www.dgbs.de (Alman Bipolar Bozukluklar Birliği e.V.), www.psychiatrie.de (Zihinsel Hastaların Psikiyatri Ağı Eylemi Derneği), www.psychiatrie-aktuell.de ve www.medizin-info.de sitelerinin malzemeleri kullanıldı. Bunun için kendilerine teşekkür ediyoruz.

Sorumluluk Beyanı

Titiz içerik kontrolüne rağmen harici linklerin içerikleri konusunda sorumluluk kabul etmiyoruz. Link verilen sayfaların içeriğinden yalnızca işletmecileri sorumludur.

 

Sayfa başına dön